İki aşamalı doğrulamayı ayarlama

Hesabınızın güvenliğini artırmak için iki aşamalı doğrulamayı ayarlayabilirsiniz. Bu özellik etkin olduğunda, parolanızı ve cep telefonu numaranıza gönderilen veya kimlik doğrulama uygulamanızda oluşturulan tek seferlik güvenlik kodunu kullanmadan hesabınıza giriş yapılamaz.

İki aşamalı doğrulama ayarlandıktan sonra, cep telefonunuzu fiziksel olarak güvende tutmak ve telefon numaranızın erişilebilir durumda olmasını sağlamak sizin sorumluluğunuzdadır. Telefon numaranıza erişimi kaybederseniz My Kaspersky'de hesabınıza giriş yapamayabilirsiniz. Cep telefonunuz dışındaki bir cihazda da bir kimlik doğrulama uygulaması kurmanızı öneririz. Bu, cep telefonunuzun kaybolması veya çalınması halinde, hesabınıza giriş yapıp Hırsızlığa Karşı Koruma özelliklerini kullanmanıza olanak sağlar.

Cep telefonu numaranız aracılığıyla iki aşamalı doğrulama ayarlama

Kimlik doğrulama uygulaması aracılığıyla iki aşamalı doğrulama ayarlama

Telefon numarasını değiştirme

İki aşamalı doğrulamayı ayarlarsanız güvenlik sorusu özelliği kalıcı olarak devre dışı bırakılır.

İki adımlı doğrulamayı desteklemeyen eski bir Kaspersky uygulaması kullanıyorsanız, bunu hesabınıza bağlayamayabilirsiniz. Uygulamanız bağlanamazsa e-posta ile bilgilendirileceksiniz. Bağlantı sorunlarını çözmek için uygulamalarınızı en son sürüme güncelleyin. En son sürümleri İndirilenler bölümünden indirebilirsiniz.

Ayrıca bkz

Kimlik doğrulama uygulaması aracılığıyla iki aşamalı doğrulama hakkında

Kimlik doğrulama uygulamalarını birden fazla cihazda ayarlama

Sayfanın başına git